O nás

Na počátku myšlenky založit vlastní firmu byla dlouholetá spolupráce Lukáše a Petra ve vývoji a výzkumu v oblasti komunikačních a informačních systémů, bezpečnosti a správy IT.

Lukáš se zabýval správou IT a po čase se stal certifikovaným specialistou na produkty firmy Microsotf. Postupem času své zkušenosti obohatil o oblast bezpečnosti a opensource systémy LINUX. Od systému linux byl jenom krůček k systémům a správě OS X od společnosti Apple.

Petr měl na starosti správu komunikační infrastruktůry, hlasové služby a bezpečnost. Podílel se na návrzích a realizaci IT projektů, které později vedl.

Spolupráce Lukáše a Petra vedla v roce 2013 k ukončení pracovních poměrů a založení vlastní firmy ICT Creative s.r.o.

Od začátku byla koncepce firmy v poskytování služeb v oblasti návrhů, realizací a správy IT systémů tam, kde nejsou kvalifikavaní specialisté nebo firmy začínají na “zelené louce”. Rychlým rozvojem informačních systému bylo nutné upravit původní koncepci a rozšířit ji o oblast vzdělávání a poskytování pomoci uživatelům s problémy s výpočetní technikou a informačními systémy.

Příchodem digitální tranformace firem se úkázalo, že koncepce byla nastavena správným směrem.

Přístup k naším zákazníkům byl od počátku budován jako dlouhodobý partnerský vztah. Zahájit spolupráci je vždy citlivou a složitou záležitostí. Jsme si vědomi obav zákazníků z toho, že si pouští do firmy cizí lidi, kterým zpřístupňuje citlivá data. Na začátku spolupráce je vždy dlouhá příprava, kde si společně vše objasníme, nastavíme jasná pravidla a navzájem se poznáme. Postupně se vytváří prostředí důvěry, bez které není možné dále pokračovat a dlouhodobě spolupracovat.

Stavající partneři (zákazníci) jsou s námi od začátku vzniku firmy a to nás těší a ukazuje, že zvolený směr je správný.

Pokud si nevíte rady kam směrovat Vaší firmu v oblasti digitální transformace nebo jste nespokojeni se současným stavem správy Vašeho IT a máte obavy ze změny.

Pojdmě se sejít, vše probrat a najít společně řešení.